تبلیغات

آرتیک

معماران دانشگاه پرند - نحوه تغییر ورژن فایل های کد توسط اسکچاپ
معماران دانشگاه پرند
زندگی کوتاه است هنر طولانی است معماری اسلامی بی انتهاست!

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نحوه تغییر ورژن فایل های کد توسط اسکچاپ

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که یک فایل اتوکد در سیستم خود یا سیستم دیگران به علت بالا بودن ورژن باز نشده.معمولا در این هنگام من و شما دنبال کافی نتی می گردیم که کد 2011 ویا حداقل 2010 روی یکی از سیستم هایش داشته باشد، ولی راه حل معمولا رو به روی چشم ماست ولی ما از آن بی خبریم.دیروز فایل کدی که save کردیم 2009 بود ،ولی بالاترین ورژنی که روی سیستم من قابل نصب بود 2005 بود.در ابتدا به خاک روی سر و صورت ریختن فکر کردیم، کمی بعد راه حل کافی نت به ذهنمان خطور کرد،اما چون پیدا کردن کافی نتی در محل که کد 2011 داشته باشد امزی غیر ممکن به نظر می رسید، در آخر ترجیح دادیم کار را از اول انجام دهیم ، فرشید کار را دوباره انجام داد و فایل مذکور را برای من فرستاد.در همان لحظه بود که ذهنم جرقه زد،dwg ...import ...sketchup  ....آها فهمیدم...!!! ولی دیگر به چه درد می خورد؟ فرشید همه کارها رادوباره انجام داده بود.... بعد از اینکه  دقایقی كه به خود ناسزا گفتیم که چرا این راه حل زودتر به ذهنم خطور نکرد، تصمیم گرفتیم این تجربه و دانش خود را در اختیار عموم (عمو پیمان رو نمیگم منظورم چیز دیگر است!) قرار دهیم ، نه برای اینکه خود را تنبیه کنیم ، برای اینکه ذکات دانشمان را داده باشیم و خدمت کوچکی به خلق کرده باشیم.امید که مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گیرد...!

راهکار ابداعی اینجانب برای تغییر ورژن اتوکد به یک برنامه اسکچاپ ترجیحا 7 و بالاتر احتیاج دارد.در این راه حل کافیست،برنامه اسکچاپ را باز کرده و از منوی file روی گزینه import کلیک کرده و از طریق کشوی باز شونده file of type گزینه AutoCad file(*.dwg,*.dxf)  کلیک کرده وفایل خود را از طریق look in پیدا کرده و گزینه open را فشار دهیم.لحظاتی برای import  شدن فایلمان صبر کرده و سپس به منوی file  بازگشته و این بار از طریق کشوی  export گزینه 3D Model... را انتخاب می کنیم و باز هم از کشوی file of type گزینه AutoCad DWG file (*.dwg) را انتخاب می کنیم و سپس روی option کلیک کرده و آنرا روی AutoCad 2000  قرار می دهیم و ok کرده و export می کنیم. اکنون فایل کد شما آماده باز شدن توسط پایین ترین ورژن هاست!!!

درباره وبلاگ

دانلود مجله معماری، مقالات دانشجویی،معرفی کتب معماری،پروژه های دانشجویی،دانلود كامپوننت اسكچاپ ،دانلود بلوك مبلمان اتوكد،آموزش نرم افزارهای معماری و....
مدیر وبلاگ : امیر حسین علی مددی

آخرین پست ها

خبر نامه پرندی

Powered by WebGozar

ویراستار

پیمان نجم آبادی (عمو پیمان)

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب چطوره ؟

نویسندگان

این صفحه را به اشتراک بگذارید